Depilacja laserowa - jak często powtarzać zabieg?

Zabieg depilacji laserowej jest stosowany przez coraz większą liczbę kobiet. Dzięki niemu raz na zawsze można pozbyć się niechcianych włosków. Aktualnie depilacja laserowa pozwala pozbyć się włosów na nogach, rękach, twarzy lub z okolic bikini. Nowoczesne lasery diodowe są bardzo dokładne. Dzięki temu każda osoba może cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas.

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą, lecz aby całkowicie usunąć włoski, należy wykonać kilka serii zabiegów. Ilość zabiegów jest zależna przede wszystkim od koloru oraz grubości włosów. Kolor skóry również jest ważny w tym wypadku. W przypadku gdy włos jest ciemniejszy oraz grubszy, a skóra jaśniejsza, ilość zabiegów jest mniejsza niż w przypadku jasnego włosa. Najczęściej jednak wykonuje się około 5 zabiegów. Zapewne zadajesz sobie pytanie, co ile tygodni trzeba wykonywać depilację laserową? Otóż, każdy z zabiegów należy wykonać w odstępie kilku tygodni. Odstęp ten jest bardzo ważny, ze względu na to, że światło lasera oddziałuje tylko i wyłącznie na włosy, które są w fazie wzrostu. Aktualnie wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosów, a więc 3 zabiegi to minimum, które należy wykonać. Kolejne zabiegi są jednak konieczne, aby pozbyć się pojedynczych włosów oraz tych, które były oporne na działanie lasera.

Depilacja laserowa - na ile starcza

Jest to pytanie zadawane przez bardzo dużo kobiet. W przypadku lasera IPL efekty nie są oszałamiające. Włosy odrastają bardzo szybko, a co za tym idzie, możesz być lekko zawiedziona. Inaczej ma się sprawa w przypadku lasera diodowego. Przeprowadzając serię kilku zabiegów, włosy oraz ich mieszki zostają całkowicie usunięte. Czasem zdarza się jednak tak, że zabieg ten musi być powtórzony po kilku latach. Nie jest to jednak reguła, lecz warto mieć to na uwadze. Inny przypadkiem jest to, że włoski ze względu na duży stres lub ciąże mogą odrosnąć. Jest to równie rzadki przypadek.

Depilacja laserowa bikini - ile zabiegów

Innym pytaniem zadawanym przez dużo kobiet jest, ile razy trzeba poddać się zabiegowi depilacji laserowej, aby osiągnąć wymarzony efekt. W przypadku depilacji bikini zabieg ten również musi być powtórzony około 5 razy. Po tym czasie możesz być pewna, że włoski wraz z mieszkami zostaną usunięte. W przypadku depilacji laserowej bikini, zabieg możesz wykonywać przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że cała seria będzie trwać około roku. Jest to spowodowane tym, że każdy z zabiegów wykonywany jest co około 8 tygodni. Najważniejsze jednak jest to, że już po pierwszej wizycie zauważyć znaczną różnicę, a z każdym zabiegiem odrastać będzie coraz mniej włosków.